Voorafgaand moet u door de Vlaamse Overheid erkend zijn als dienstencheque-onderneming. Vanaf dan heeft u recht op een jaarlijks opleidingsbudget waarmee u de gedeeltelijke terugbetaling kan aanvragen van de kosten van een opleiding die past bij uw dienstencheque-onderneming.
De opleiding voor dienstenchequewerknemers moet u eveneens laten erkennen. Dienstencheque-ondernemingen kunnen een erkenning aanvragen zowel voor opleidingen die ze zelf geven, als voor opleidingen van externe opleidingsverstrekkers. Een opleiding wordt enkel erkend als ze te maken heeft met de taken die dienstenchequewerknemers uitvoeren. De erkenning moet er zijn voor het begin van de opleiding.
Externe opleidingsverstrekkers moeten ook voldoen aan het kwaliteits-en registratiemodel van het beleidsdomein Werk en Sociale Economie.